Instrukcja montażu kamienia dekoracyjnego

Dodano: 2019-10-15 16:48:36

Jeśli chcemy, aby nasze wnętrza naprawdę różniły się od większości spotykanych pomieszczeń, proponujemy kamień dekoracyjny. Doskonale łączy się z powierzchnią, przez co jest  idealnym materiałem wykończeniowym. Ponadto sprawdza się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach, a co najważniejsze możemy ułożyć go sami!

Krok 1
Przed ułożeniem płytek czystą, suchą i równą powierzchnię ściany pokrywamy preparatem gruntującym. W przypadku powierzchni gipsowych , gruntowanie wykonujemy dwukrotnie. Dalsze prace możemy przeprowadzić po 24 godzinach.

Krok 2
Zanim przejdziemy dalej musimy w odpowiedni sposób przygotować kamień. W tym celu oczyszczamy szczotką ryżową lub packą ścierną powierzchnię, na którą będziemy nakładać klej, tak aby zetrzeć nierówności.

Krok 3
Do nakładania kleju najlepiej użyć pacy z zębami. Pamiętajmy aby klej pokrywał co najmniej 80% płytki.

Krok 4
Kamień układamy z dołu do góry, równomiernie dociskając do podłoża. Przez cały czas kontrolujemy poziom układania płytek, niezbędna w tym przypadku okaże się poziomica. W razie potrzeby między płytki podkładamy plastikowe lub drewniane kliny do czasu związania się kleju. Gdy dochodzimy do końca ściany lub wewnętrznego narożnika konieczne będzie docięcie płytki. Robimy to za pomocą piłki do drewna lub metalu.

Krok 5
Po dwóch tygodniach możemy zaimpregnować kamień. Preparat nanosimy metoda natryskową (możemy w tym celu użyć spryskiwacza do roślin lub pustą butelkę po detergencie). Tak zabezpieczone płytki nie będą wchłaniały brudu. Preparat ożywi również ich kolor, podkreślone będą przebarwienia i faktura wiernie imitująca ręcznie łupany piaskowiec.

Do działa!

< powrót